Koci partner na spacery

Wiosenne i letnie dni, gdy słońce przygrzewa, to okres, gdy psiarze mogą cieszyć się długimi spacerami ze swoim ulubieńcami. Wyprowadzanie psa to dobry pretekst do odprężenia się po ciężkim dniu lub podczas trwania pandemii, po prostu do wyjścia z domu. Niejeden kociarz może tego pozazdrościć. Jednak kto zabronił nam wyjścia z kotem?

Myślę, że coraz częściej możemy zauważyć ludzi, którzy wyprowadzają swojego kota. Wiele zależy również od naszego kota. Niektóre koty wolą długo samotnie spacerować po podwórku, jedne dadzą się nam namówić na spacer, lecz co z upartym, typowo domowym kotem, któremu spacer się nie spodoba? Koty są terytorialne i dużo czasu może im zająć oswojenie się z nowym otoczeniem. Może twój kitkuś woli domowe zacisze, swoją miseczkę (oczywiście zawsze pełną! :)), swoją kuwetę, przytulaski i niekoniecznie spacer będzie dla niego miłym przeżyciem, a wręcz stresującym.

„Lubię koty. Nie można nimi rządzić.”

Lilian Jackson Braun

Co z miejscem? Gdzie udać się z kotem? Przecież nie pójdziemy do psiego parku… Najlepiej wybrać spokojne, ustronne miejsce, tym bardziej na pierwszy raz. Unikaj miejsc, gdzie kot może się łatwo spłoszyć.
Kolejną sprawą są odpowiednie akcesoria dla kota. Potrzebne będą szelki i smycz. Kot na zewnątrz nie może bez nich być, ponieważ istnieje ryzyko ataku paniki i zacznie uciekać nawet przed właścicielem. Może to wydawać się dziwne, ale nawet, gdy twój kociak będzie na smyczy, musisz go kontrolować, byś nie musiał wyciągać go z krzaków lub błota. Wyjście w plener może być dla kota super przeżyciem, lecz wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Należy jednak pamiętać, żeby nie zmuszać kota i nie wyciągać go na siłę.

Filip na spacerze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s