Jaka zabawka dla kota najlepsza?

Zabawki dla kotów mają różne formy od myszek i kulek przez tunele, aż na laserach kończąc. Jednak, która z tych zabawek najbardziej rozrusza naszego pupila? Przyjrzyjmy się temu co nieco.

Młode koty zazwyczaj są bardzo ruchliwe i bawi je dosłownie wszystko co się rusza, więc w przypadku młodych kotów zalecane są zwykłe materiałowe myszki, bądź kulki oklejone sznurkiem, dzięki temu będą sobie ćwiczyły ząbki oraz pazurki. Wiadomo, nie jest to zastępstwo za drapak, ale taki dodatek.

Co natomiast ze starszymi osobnikami?

Te często już są rozleniwione i ruszyć taki kawał sadełka to dla nich wyczyn. Zwłaszcza takie rozleniwienie może pojawić się u kota po sterylizacji. Wtedy pojawiają się dwie opcje. Jedna z nich jest dość poważna, gdyż jednego kota może ożywić np. drugi kot, lecz wtedy musimy się liczyć z opcją przygarnięcia drugiego kota, wiadomo, pociecha w domu podwójna, lecz tutaj potrzeba jednak liczyć się z faktem utrzymania i zadbania także drugiego kota.

A co w przypadku gdy nie chcę mieć kolejnego kota?

No to tutaj stawia się najczęściej na klasykę, czyli laser. Nawet najbardziej leniwy kot się nie oprze tej małej czerwonej kropce. Lasery dzielą się na dwie kategorie, automatyczne oraz zwykły klasyczny laser w pisaku. Co do tych pierwszych są one odradzane, gdyż przypadkiem mogą zaświecić kotu lub komuś innemu w oczy, co może zakończyć się tragicznie, dlatego najlepiej używać klasycznego lasera i samemu kontrolować czerwoną kropkę, nie dość, że będzie to o wiele bezpieczniejsze to w dodatku więcej czasu poświęcimy naszemu kotu, a pamiętajmy, że czas to jedyna ulotna rzecz.

Tami i Nabu bawią się laserem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s