Kocie spacery

Czy koty powinny wychodzić na spacery, a jak tak to jaki sposób spacerów jest najpoprawniejszy?

Prosta sprawa, kot wychodzący na spacer, dla większości nic nadzwyczajnego, dla niektórych natomiast wielki powód do oburzenia. Jak zatem najlepiej robić, by kot wychodził na spacery, a jednocześnie był bezpieczny i nie wpadł pod żaden pojazd? Niby odpowiedź wydaje się prosta, wystarczy smycz. Jak jednak przyzwyczaić zwykłego kota siedzącego w domu?

Wpierw należy, co może wydać się lekko zabawne, zacząć uprawiać spacery po domu w smyczy, by kota przyzwyczajać do noszenia jej i swobodnego chodzenia. Następnie, by kot nie dostał jakiegoś wielkiego szoku od natłoku rzeczy, które dzieją się na zewnątrz trzeba wychodzić na spacery 5 minutowe, np. na klatkę lub przed dom. Z czasem możemy te spacery wydłużać, ważne jest, by kot z początku miał regularne wyjścia, najlepiej codziennie, przez to łatwiej będzie mu się przyzwyczaić do panujących na zewnątrz warunków.

Na początku będziemy widzieli dziwne zachowanie kota w stosunku do tych wyjść. Będzie ono wręcz mocno sceptyczne, ale nie martwcie się z czasem i to zachowanie przechodzi, a kot bierze taki spacer jako rutynę i z chęcią wychodzi na codzienne przechadzki. Ważne jest też, by z początku udawać się z kotem w zaciszne miejsca, np. do lasku, by nie był rzucony od początku w tłok miasta.

Tami na spacerze do weterynarza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s